"כמו בסרטים" או "אתה חייב לראות את זה"


יוצרי סרטים וסדרות משכתבים חוויות ומושגים חזותיים על מנת ליצור את האמנות שלהם.
אנחנו צופים,מתרגשים ומושפעים מהאמנות הזו. לפעמים מחקים אותה בלי להרגיש, לפעמים משנים את הסטנדרטים שלנו לפי הסצנות בסרטים. הרי בנינו את אידאל האהבה והזוגיות שלנו בעיקר לפי מה שצפינו, ועל כך נכתב ודובר ("רוצה לאהוב כמו בסרטים חתיך שיבוא באנגלית וצבעים" (אסי דיין/שיר הפרחה)

התהליך הזה של ההשפעה מלווה אותנו שמקרים משונים שקורים לנו בפעם הראשונה מנומקים בזה "שזה היה כמו בסרט" אמנם זה קרה בחיים שלנו באמת אבל זה מתאים יותר לעולם הסרטים.
הצפייה המשותפת יוצרת עולם של מושגים ואסוציציות משותפות. בהרבה מהשיחות שלנו אנחנו מזכירים מושגים ומשפטים שאהבנו מתוך סרטים שצפינו בהם על מנת לוודא שהמושג שבניתי לעצמי הוא לא רק שלי אלא הוא שלנו. יש חשיבות עבורי שהאנשים שאני מכירה יהיו בעלי אותם קישורים אמנותיים כמו שלי.

לכן אני חוזרת על עיקריי המערכון ששןדר אתמול בערב בפינת הקפה במשרד,מרכלת על המתמודדים בריאלטי בבית הקפה, ומעבירה ביקורת עם מי שבא איתי לקולנוע. חשוב ליצר מושגים משותפים.

אבל מה קורה כשיש מאגר סירטונים עצום ברשת? אי אפשר לדעת מי מהקרובים שלי צפה או לא צפה ומי יצר אצלו בראש את הקישור שלי את המושג שיש גם לי ,השונות הזאת ההבדלים מול האנשים הקרובים אלי- לא נעימה לי . היא יוצרת בי בדידות מסויימת בדידות של האסוציציה – מה רק אני אזכר בסרטון הזה כל פעם שאני אראה כלב מפהק?

לשם כך אני אשתף. אני אשלח לכל מי שברשימה או אפרסם בפייסבוק. אך אבוי רבים ממכריי הם אזרחים אפטים בפייס ולא צופים בסרטונים ששולחים להם. כך נוצר ה "אתה חייב לראות את זה" במפגשים פנים אל פנים. מה דוחף בי להכריח את חברה שלי לצפות בסרטון שהצחיק אותי? למה זה כל כך חשוב לי עד שאנחנו מעבירות את כל הערב המשותף שלנו רק בצפייה בסרטונים שהצחיקו אותי או הצחיקו אתה?
אנחנו חייבות להתעדכן, אנחנו חייבות לצמצם את הבדלי המושגים או ההומור שרכשנו על מנת שנוכל ליצור שפה משותפת ולתקשר זו עם זו. כבר לא דואגים עבורנו לשדר את אותם התכנים באותן השעות – אנו צריכים להיות נשאי התרבות ולודא שאנחנו מייצרים את אותן הרגשות וצוחקים מאותן הבדיחות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: